Maraşta Haber
Maraşta Haber

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilimiz okullarında düzenlenen etkinliklerle coşku içersinde kutlandı. Bu kapsamda Vali Şükrü Kocatepe; Cahit Zarifoğlu İlköğretim Okulu ve 12 Şubat İlkokulu – Ortaokulu’nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılarak öğrencilerin sevincine ortak oldu. Vali Şükrü Kocatepe, İl Emniyet Müdürü Metin Aşık, İl Milli Eğitim Müdürü […]

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

24 Nisan 2013 - 22:50A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilimiz okullarında düzenlenen etkinliklerle coşku içersinde kutlandı.

Bu kapsamda Vali Şükrü Kocatepe; Cahit Zarifoğlu İlköğretim Okulu ve 12 Şubat İlkokulu – Ortaokulu’nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılarak öğrencilerin sevincine ortak oldu.

Vali Şükrü Kocatepe, İl Emniyet Müdürü Metin Aşık, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Özsoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, öğretmen, öğrenci ve vatandaşların katıldığı Cahit Zarifoğlu İlköğretim Okulu’nda düzenlenen etkinlikler saat 10.00’da başladı.

Minik öğrencilerin Vali Kocatepe’ye çiçek vermesinin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

VLK_8432

Törende bir konuşma yapan Vali Kocatepe, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla Cumhuriyete giden ilk adımın da atıldığını belirterek, “19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı kurtuluş mücadelesiyle ülkemiz 7’sinden 70’ine hep birlikte düşmana karşı durmuş ve istiklalimiz kazanılmıştır. Milli mücadele devam ederken Atatürk 23 Nisan 1920’de TBMM’yi açarak Cumhuriyete giden ilk adımı atmıştır. Bugünde, 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutluyoruz. Dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı olan 23 Nisan, hem bizlerin çocuklara verdiği değeri göstermesi, hem de milletimizin ulusal egemenlik konusunda ne kadar hassas olduğunu ortaya koymaktadır. Bugün tüm ülkemizde 23 Nisan’ı coşkuyla kutluyoruz. Dünyanın birçok köşesinden gelen çocuklar bugün ülkemizin misafirleri oluyorlar. Ben de Kahramanmaraş’ımızın çocuklarını kutluyorum, sizlere sağlıklı, başarılı uzun ömürler diliyorum” dedi.

Program günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, şiirlerin okunması ve çocuklar tarafından hazırlanan gösterilerin sergilenmesi ile devam etti.

Daha sonra 12 Şubat İlkokulu – Ortaokulu’nda düzenlenen programa katılan Vali Kocatepe, çocuklar tarafından sergilenen gösterileri izleyerek onların sevinçlerine ortak oldu.

VLK_8871

Vali Kocatepe’nin, ülke genelinde yapılan seviye belirleme sınavında Türkiye birincisi olan Hatice Nur Karacaya ve okul çevre düzenlemesindeki desteklerinden dolayı İsa Divanlı Mahallesi Muhtarı Atilla Erman’a plaket takdim etmesinin ardından tören sona erdi.

Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulundaki kutlamalarda da coşku hakimdi

  “Sevgili öğrenciler, her yıl coşkuyla kutladığımız  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sizlere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir armağanıdır. 23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı olarak kabul edilmiştir.” Diyerek açılış konuşmasına başlayan Ahmet Bayazıt İlk ve Ortaokulu Müdürü Oğuz Karakoç daha sonra şu ifadelere yer verdi:

 

“Ülkemiz yabancı devletlerce işgal altındaydı Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkmasıyla Türk milletinin kaderi değişti. Dağılmış olan Türk milletini aynı amaç etrafında, bağımsızlık için bir araya toplamıştır. Türk milleti hep birlikte başkomutanlarının önderliğinde tek yumruk olmuş, ülkesini kanının son damlasına kadar savunmuştur. Bütün herkes düşmana karşı bir gün bile boyun eğmeden mücadele etmişlerdir. Bir karış toprağı bile kimseye bırakmamışlardır. Ulu Önder Atatürk, siz çocuklara güçlü bir devlet bırakmıştır, bu çocuklara bırakılan en değerli hazinedir.

Ülkemiz yabancı devletlerce işgal altındaydı Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkmasıyla Türk milletinin kaderi değişti. Dağılmış olan Türk milletini aynı amaç etrafında, bağımsızlık için bir araya toplamıştır. Türk milleti hep birlikte başkomutanlarının önderliğinde tek yumruk olmuş, ülkesini kanının son damlasına kadar savunmuştur. Bütün herkes düşmana karşı bir gün bile boyun eğmeden mücadele etmişlerdir. Bir karış toprağı bile kimseye bırakmamışlardır. Ulu Önder Atatürk, siz çocuklara güçlü bir devlet bırakmıştır, bu çocuklara bırakılan en değerli hazinedir.” Dedi.

Bu konuşmadan sonra geleceğin güvencesi öğrenciler yeteneklerini sergilemeye başladılar. Okudukları şiirler,sergiledikleri oyunlar, söyledikleri şarkılar ve her türlü gösterilerle adeta seyreden velilerini büyülediler. Anne ve babalar çocuklarının bu yeteneklerini ölümsüzleştirmek için ellerinde  fotoğraf ve kamera makineleri ile yarıştılar.

IMG_5951 IMG_6005 IMG_6120

IMG_6000

IMG_6220

 

100_9058

IMG_6023 IMG_6040 IMG_6093 IMG_6105

IMG_6046IMG_6124 IMG_6130 IMG_6133 IMG_6147 IMG_6150 IMG_6159

IMG_5977

IMG_6257 IMG_6268 VLK_8411

IMG_6182

VLK_8494 VLK_8496 VLK_8503 VLK_8609 VLK_8615 VLK_8716

IMG_6302

VLK_8717

 

IMG_6237 IMG_6163

IMG_6279

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Mimar Sinan İlkokulunda Okul Yararına Kermes Mimar Sinan İlkokulunda Okul Yararına Ke...

Kahramanmaraş Onikişubat Mimar Sinan İlkokulu Okul Aile Birliği, okulun ihtiyaçlarının karşılanması ve okulda kaynaşmanın sağlanması ad...

Mustafa Koyuncu’ ya Şükran Programı -2 Mustafa Koyuncu’ ya Şükran Programı -2...

Söz sırası fatih Başkana geldiğinde Sayın Başkan; ‘ben Sayın Koyuncudan razı değilim. Bana karşı hiç vefalı davranmıyor. Ne arıyor nede...

Mustafa Koyuncu’ ya Şükran Programı-1 Mustafa Koyuncu’ ya Şükran Programı-1...

Günümüzde sadece kendi için değil başkaları için de yaşayan, çevresindeki insanların yardımına koşan insan sayımız ne yazık ki gittikçe...

Aziz Sancar Anadolu Lisesi başarıya koşuyor Aziz Sancar Anadolu Lisesi başarıya koşu...

Kahramanmaraş Onikişubat Maarif Mahallesinde yer alan Aziz Sancar Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılına güçlü ve dinamik yeni ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mimar Sinan İlkokulunda Okul Yararına Kermes Mimar Sinan İlkokulunda O...

Kahramanmaraş Onikişubat Mimar Sinan İlkokulu Okul Aile Birl...

Mustafa Koyuncu’ ya Şükran Programı -2 Mustafa Koyuncu’ ya Şükra...

Söz sırası fatih Başkana geldiğinde Sayın Başkan; ‘ben Sayın...

Carpe Diem (Anı Yaşa) Carpe Diem (Anı Yaşa)

Şairler ve yazarlar kenti olan Kahramanmaraş’ta, Yedi Güzel ...

Mustafa Koyuncu’ ya Şükran Programı-1 Mustafa Koyuncu’ ya Şükra...

Günümüzde sadece kendi için değil başkaları için de yaşayan,...

Elbistan’da İYİ Parti’ye 300 üye katıldı! Elbistan’da İYİ Parti’ye ...

           Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde İYİ Par...

Rektör Yasım’a Kahramanmaraş Kurum İl Müdürlerinden Ziyaret Rektör Yasım’a Kahramanma...

Kahramanmaraş’taki kamu kurum il müdürleri, Kahramanmaraş Sü...

Başkan Okay’dan Yalnız Ardıç’a Futbol Sahası Başkan Okay’dan Yalnız Ar...

Dulkadiroğlu Belediyesi, Belediye Başkanı Necati Okay’ın tal...

İstişare İstişare

Adına ister istişare ister müşavere ister meşveret ya da meş...

Aziz Sancar Anadolu Lisesi başarıya koşuyor Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat Maarif Mahallesinde yer alan Aziz S...

Damat Düğünde Geline Pasta Yerine Paça ikram etti Damat Düğünde Geline Past...

Kahramanmaraş’ta tarihi Cumhuriyet Lokantası sahipleri...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ