Maraşta Haber
Maraşta Haber

18 Mart Şehitleri Anma Günü Töreni

Kahramanmaraş’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü nedeniyle Dulkadiroğlu Şeyhadil Mezarlığı’nda bulunan şehitlikte bir tören yapıldı. Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanı Albay Adnan Köşker, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Karaman’ın şehitlik anıtına çelenk sunmasıyla […]

18 Mart Şehitleri Anma Günü Töreni

18 Mart 2018 - 21:17A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü nedeniyle Dulkadiroğlu Şeyhadil Mezarlığı’nda bulunan şehitlikte bir tören yapıldı.

Çanakkale Töreni Fotoğraf Galerisi

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanı Albay Adnan Köşker, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Karaman’ın şehitlik anıtına çelenk sunmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Şehitler için saygı atışının da yapıldığı törende Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ile kent protokolü, şehit yakınları, askeri ve mülki erkan ile törene katılanlar mezarları ziyaret edip karanfil bıraktı. Kur’an-ı Kerim’in de okunduğu tören, Millî Mücadele şehitlerinin bulunduğu şehitlik anıtı önünde devam etti, burada da anıta karanfiller bırakıldı Kur’an-ı Kerim okundu ve dualarla sona erdi.

Çanakkale Zaferinin Salon Töreni

Mehmet Akif Ersoy Kültür Sitesinde Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı programı saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Peşinden Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümü mesajı okundu.

“Bugün düşman kuvvetlerine tam 253 bin askerimizi şehit verdiğimiz, ancak tarihe altın harflerle “ Çanakkale geçilmez “ sözünü yazdığımız Çanakkale Şehitleri Anma ve zaferini anma günü nedeniyle bir araya geldik. Hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum” diyerek açılış konuşmasına başlayan Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi Müdürü Hayri Gel konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 “ Bugün burada bir daha dönmemek üzere gidenlerin tarihin yazdığı en gerçek, en şerefli kahramanları yad etmek üzere bir aradayız.

Sızlasa da gönüller düşenlerin yasından

Koşar adım gitmeli onların arkasından.

Kahramanlık; içerek acı ölüm tasından

İleriye atılmak ve sonra dönmemektir.

Geri dönmeyeceklerini bildikleri halde koşarak, düğüne gider gibi gidenlerin zaferidir Çanakkale. Çanakkale’yi Çanakkale yapan gelenler değil, gelenleri canı pahasına karşılayan asil ruhtur. O öyle bir ruhtu ki o ruh karşısında çelikle, barut inancın, imanın ve azmin karşısında yenik düşmüştür. “ dedi. Ve zafere giden yolu ve önemini anlattı.

Bu konuşmadan sonra “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri” konulu sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi.

“Sayın Valim, sayın Komutanım, aziz şehit aileleri, değerli gazi ve gazi aileleri, saygıdeğer konuklar, bugün burada Zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber medeniyet nurları taşıyan, yüzyıllar boyunca Türklük, özgürlük ve vatan uğruna mübarek kanlarını akıtarak canlarını veren vatanın her bir karış toprağını kanlarıyla sulayan varlığımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz şehitlerimizi minnet duygularıyla anmak için toplanmış bulunuyoruz” diyerek konuşmasına başlayan Piyade Yüzbaşı Yavuz Klıçarslan konuşmasında Çanakkale savaşında yaşananlar ve zaferin önemini anlattı.

Çanakkale Töreni Fotoğraf Galerisi

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran “ Şehitler ve Gazi” isimli kendisine ait şiirini okudu.

Konuşmalardan sonra Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi edebiyat öğretmenleri yönetiminde öğrencilerce hazırlanan “Çanakkale Zaferi Oratoryosu” sahnelendi.

Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi öğrencisi Sinem Narlı’nı okuduğu “Hasan Çavuş’a Mektup” şiirinden sonra okulun müzik öğretmeni Müge Tekerek yönetiminde “ Çanakkale Türküleri” söylendi.

Program topluca çekilen fotoğraf enstantanesiyle son buldu.

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
4. Sınıflara Yönelik 5 ve 6. Tema/Ünite Çalışma Fasikülleri 4. Sınıflara Yönelik 5 ve 6. Tema/Ünite ...

MEB Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 4. Sınıflara Yönelik 5 ve 6. Tema/Ünite Çalışma Fasikülleri yay...

MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6. Ünite Fasiküllerini Yayınladı MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6. Ünite Fasiküll...

MEB Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî ...

Hakan Vicdan Eğitim Camiasını Üzdü Hakan Vicdan Eğitim Camiasını Üzdü

Kahramanmaraş’a özel eğitim alanında çok büyük hizmetler veren, eğitim camiası tarafından çok sevilen, Rehberlik Araştırma Merkez...

Maarif Anadolu Lisesi’nden “Kariyer Engel Tanımaz!” Maarif Anadolu Lisesi’nden “Kariyer Enge...

“Normal Bireylerin Önüne Kasis Çıkarken Engelli Bireylerin Önüne Maalesef Duvarlar Örülüyor!”  Kahramanmaraş Onikişubat Maarif Anadolu ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Milletvekili Öçal, AKP-MKYK Üyesi Karakoç’u Ziyaret etti Milletvekili Öçal, AKP-MK...

Kahramanmaraş  Ak Parti Milletvekili Habibe Öçal , Ak Parti ...

4. Sınıflara Yönelik 5 ve 6. Tema/Ünite Çalışma Fasikülleri 4. Sınıflara Yönelik 5 ve...

MEB Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü...

GÖZYAŞI   RAHMETTİR GÖZYAŞI   RAHMETTİR

Hakk’ın sevdasıyla yanan kalplerimiz, gözlerimizin okyanusun...

 ZEKÂT   ZEKÂT 

İkinci hicret yılı aylardan şevval idi.  Zekât bize farz old...

Tır, Yüksekten Evin Yakınına Uçtu Tır, Yüksekten Evin Yakın...

Göksun – Kahramanmaraş karayolu üzerinde Yeşilova et l...

MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6. Ünite Fasiküllerini Yayınladı MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6....

MEB Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü...

ORUCUN MANEVİ FAYDALARI  ORUCUN MANEVİ FAYDALARI ...

Oruç tutmanın temel sebebi, Allah’ın emridir. Bunun gerekçes...

Hakan Vicdan Eğitim Camiasını Üzdü Hakan Vicdan Eğitim Camia...

Kahramanmaraş’a özel eğitim alanında çok büyük hizmetl...

Maarif Anadolu Lisesi’nden “Kariyer Engel Tanımaz!” Maarif Anadolu Lisesi’nde...

“Normal Bireylerin Önüne Kasis Çıkarken Engelli Bireylerin Ö...

HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN – III HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMA...

Yâ Şehr-i Ramazan! Bizler, Senin gelmenle birlikte yeniden; ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ