Maraşta Haber
Maraşta Haber

Üniversiteyi Ziyaret Eden İlk Aday Adayı Mahmut Arıkan Oldu

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencileri, personelleri ve akademisyenleriyle birlikte yemek yedi, sohbet etti. Arıkan, “memleketimizin ve ülkemizin nitelikli insan gücüne sahip olmadan kalkınması mümkün değil” dedi. Kahramanmaraş’ta ziyaret etmedik kurum, kuruluş ve bölge bırakmamayı amaçlayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan yine ziyarette aday adayları […]

Üniversiteyi Ziyaret Eden İlk Aday Adayı Mahmut Arıkan Oldu

19 Mart 2015 - 11:02A+A-

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencileri, personelleri ve akademisyenleriyle birlikte yemek yedi, sohbet etti. Arıkan, “memleketimizin ve ülkemizin nitelikli insan gücüne sahip olmadan kalkınması mümkün değil” dedi.

Kahramanmaraş’ta ziyaret etmedik kurum, kuruluş ve bölge bırakmamayı amaçlayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan yine ziyarette aday adayları içerisinde bir ilki daha gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsüne ekibiyle birlikte çıkarma yapan Arıkan KSÜ Türk Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Orhan Doğan’ı makamında ziyaret etti. Arıkan ziyarette karşılaştığı öğrencilerle üniversite ve gelecekleriyle ilgili sohbet etti, tavsiyelerde bulundu. Üniversite personeli ve öğretim üyeleriyle birlikte yemek yedi.

DSC_9059 copy

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan üniversiteyi ziyaret eden ilk Milletvekili Aday Adayı oldu. Öğleden önce Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampusune geçerek gününü üniversitede geçiren Arıkan, Türkiye ve Kahramanmaraş’ın 2023, 2053 ve 2071 vizyonunu yakalamak için mutlaka eğitim seviyesinin çok üst seviyelerde olması gerektiğini, bunu gerçekleştirecek kurumlardan üniversiteye de çok önem vermeleri gerektiğini söyledi.

DSC_9062 copy

Eğitimin ve İnsan’a yatırımın Türkiye’de en öncelikli meseleleri olduğunu belirten AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan; “Biz ülke ve Kahramanmaraş olarak nitelikli insan gücüne sahip olmadan kalkınmamız mümkün değil. Siyasetçi, iş adamı ve Kahramanmaraşlı olarak bunun bilincindeyim.” Dedi.

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİĞİNE ÖNEM VERMELİYİZ

Ülke genelinde eğitim seviyesinin düşüklüğünü de itiraf eden Arıkan eğitim seviyesinin yükseltmeden 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmanın mümkün olamayacağını belirtti. Eğitim seviyesini yükseltmeden Türkiye’nin en gelişmiş ilk 10 ülke, Kahramanmaraş’ın da en gelişmiş ilk 10 il arasına girmesinin çok zor olacağını vurgulayan Arıkan şöyle konuştu; “Hepimizin şikâyet ettiği bir konu üniversite sanayi işbirliği. Siyasetçi olarak biz de bu işin içerisine dâhil olup sanayi ile üniversitemizin arasındaki bu bağı kuracağız. Kahramanmaraş’ın eğitim seviyesini yükseltip nitelikli insan gücünü artıracağız.

DSC_9082 copy

ŞAİR VE YAZARLARIN YETİŞMESİ İÇİN ENSTİTÜ KURULMASI GEREKİR

Kahramanmaraş tarihiyle, kültürüyle, coğrafyasıyla ve geçmişiyle eşsiz bir kent. Kahramanlık destanının yazıldığı kentimiz, ayrıca ismini dünya edebiyatına altın harflerle yazdırmış, hükümetimizin fikir olarak yararlandığı, şair, yazar ve fikir adamlarının yetiştiği bir yerdir. Biz sadece 7 güzel adam değil, 7 bin güzel adamın Kahramanmaraş’ta yetişmesi için elimizden geleni yapacağız. Öncelikle edebiyat ve şiir konusunda bir enstitüsü kurmak gerekir. Kahramanmaraş’ta edebiyatçılarımızın ve şairlerimizin sayısını çoğaltmamız lazım. Bu insanların düşünce ve fikirleri ile bu ülkenin geleceğini inşa edecek gençlerimize; şuuru ve tevekkül sahibi ruhu olan insanların sayısını çoğaltarak ülkemizin hem eğitimine hem de kültürüne katkı sağlamamız lazım. Siyaset açısından ileri de görev verilirse üniversitemiz için yapılması gerekleri istişare ederek elimizden geleni yapacağız.”

DSC_9090 copy

ARIKAN’IN HİZMET EDECEĞİNDEN ŞÜPHEMİZ YOK

KSÜ Türk Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Orhan Doğan Arıkan’ın ziyaretinin kendilerini onurlandırdığını söyledi.  Arıkan’ın kente ve üniversitelerine işadamı ve STK yöneticiliği sıfatıyla büyük katkılar yaptığına değinen Prof. Dr. Doğan; “Bundan sonraki süreçte listede yer alacağı ümidim sonsuz ve önemli bir sırada yer alır. Bundan böyle Kahramanmaraş’ımıza iş adamı sıfatıyla değil aynı zaman da milletvekili sıfatıyla da önemli katkılarda bulunur. Kahramanmaraş özellikle kendi içinden bir milletvekilini iş adamı sıfatı ile kavuşmasından yana Ankara’da takdir edilir. Üniversitemiz olması gerektiği yerde değil. Mahmut Arıkan inşallah milletvekili olursa Kahramanmaraş’ımızla ve üniversitemizle iç içe olur.  Üniversitemizin gerek akademik noktadaki eksikliği gerekse fiziki yapılanması noktasındaki eksikliği milletvekillerimizin Ankara’daki çalışmaları ile tamamlanır diye ümit ediyorum.

SAYIN ARIKAN’DAN ÜNİVERSİTE OLARAK ÇOK ÜMİTLİYİZ

Mahmut Arıkan’ın bu noktada Ankara’da üniversitemizin eksikliklerini gidereceği noktasında ilgili bakanlıklarla önemli temaslarda bulunacağına inancım tam. Ankara’da bizi sahiplenen bir vekilimizin olacağını Mahmut Arıkan ile yaşayacağız. Diğer milletvekillerimiz üniversitemizin eksiklikleri noktasında çalışmalar yapmışlardı. Üniversitemizi ilk ziyaret eden Milletvekili Aday Adayımız Mahmut Arıkan oldu. Mahmut Arıkan’ın milletvekili olacağı noktasında inancım tam. Milletvekili olduğu andan itibaren kendisinden bir söz itiyorum. Şairler, edebiyatçılar ve tarihçiler için Kahramanmaraş’ımızda Edebiyat Fakültesi açılmasını talep ediyorum. Fen ve edebiyat olarak müstakil hale dönüştürülmesi noktasında ilk icraatının bu olmasını istiyorum.” Dedi.

DSC_9155 copy

BİR SİYASETÇİNİN ZİYARET ETMESİ BİZİ ONURLANDIRDI

Tekstil Mühendisliği Bölümü Başkanı Doçent Dr. Yasemin Korkmaz ise Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan’ın kendi bölümlerini ziyaret etmesi karşısında çok mutlu olduklarını belirtti. Korkmaz; “Siyasetçinin bizi ziyaretinden dolayı çok memnun oldum. Tekstil heyetinde birçok sıkıntı ile karşılaşmış bulunmaktayız. Bu sorunları aktarabilmekte ileride mecliste vurgulanması gereken bir nokta olarak değerlendirileceğine eminim. Tekstil açısından bakıldığı zaman Kahramanmaraş Türkiye’de değil Dünya’da liste başı olan şehirlerden bir tanesi pamuk iplikçiliği bakımından. Geniş insan kaynağına hitabet eden bir sektör. Kahramanmaraş’ta tekstil vasfının mutlaka vurgulanması gerekir.” Dedi.

Arıkan çıkışta banklarda ve kamelyalarda oturan öğrencilerle sohbet etti, bir işadamı ve siyasetçi olarak öğrencilere gelecekleriyle ilgili tavsiyelerde bulundu.

DSC_9137 copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Üyeleri Belli Oldu Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Ü...

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencileri, personelleri ve akademi...

Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayr...

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencileri, personelleri ve akademi...

“Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur” “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”...

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencileri, personelleri ve akademi...

Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a dedi Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a de...

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencileri, personelleri ve akademi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Enerji ve Ekolojik Temelli Doğa eğitimi başladı Enerji ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü 4004 TÜBİTAK Doğa Eğ...

Millî Eğitim Müdürü Akkurt’tan Okul Ziyareti Millî Eğitim Müdürü Akkur...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kah...

MHP’li Karakoç 15 Temmuz Mesajı Yayımladı MHP’li Karakoç 15 T...

Milliyetçi Hareket Partisi’nden 27.Dönem Kahramanmaraş Mille...

15 TEMMUZ BASIN BİLDİRİSİ 15 TEMMUZ BASIN BİLDİRİSİ...

15 Temmuz 2016 Cuma günü akşam, Türk Milletinin bağrından çı...

15 Temmuz ve Terör örgütlerinin din istismarı anlatıldı! 15 Temmuz ve Terör örgütl...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kahramanmaraş’ta görev ...

Dursun Ali Erzincanlı Kahramanmaraş’ta Dursun Ali Erzincanlı Kah...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Dem...

Hain Darbe Girişimini Şiddetle Kınıyorum! Hain Darbe Girişimini Şid...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Davut Sarı, 15 Temmuz Şeh...

Cennet Vatanımızı Her Koşulda Savunacağız Cennet Vatanımızı Her Koş...

Müdürler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başk...

Sarıoğlan ve Özlük Ailelerinin Mutlu Günü Sarıoğlan ve Özlük Ailele...

Fatma ve Ahmet Sarıoğlan çiftinin güzel ve hanımefendi kızla...

Genç Kız Apartmandan Atlayarak İntihar Etti Genç Kız Apartmandan Atla...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’nde 18 Yaşındaki Genç Kız...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ