Maraşta Haber
Maraşta Haber

Milletvekili Aday Adayı Ejder Oruç; Kamu Sen Bizim Evimiz

Kamu Sen Kahramanmaraş İl Temsilciliğine ziyarette bulunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Ejder Oruç, sendikaların siyasi partiler kadar önemli olduğunu vurgulayarak, Kamu Sen’in de bu anlamda faaliyetlerini önemsediğini söyledi ve “Kamu Sen bizim evimiz” dedi. Kamu Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi Adem Demir ve Kamu Sen’e Bağlı Sendika başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette Ejder Oruç, ülke […]

Milletvekili Aday Adayı Ejder Oruç; Kamu Sen Bizim Evimiz

08 Mart 2015 - 2:44A+A-

Kamu Sen Kahramanmaraş İl Temsilciliğine ziyarette bulunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Ejder Oruç, sendikaların siyasi partiler kadar önemli olduğunu vurgulayarak, Kamu Sen’in de bu anlamda faaliyetlerini önemsediğini söyledi ve “Kamu Sen bizim evimiz” dedi.

Kamu Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi Adem Demir ve Kamu Sen’e Bağlı Sendika başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette Ejder Oruç, ülke siyasetinden bahsedip, bazı konuların altını önemle çizdi.

Oruç, burada yaptığı konuşmasında, yaşanan terör olaylarına ve dış politikaya değinerek: “Ülkemize sıkıntı yaşatan ve Güneydoğu’muzu yaşanmaz kılan, PKK terör örgütü Irak’ta kurduğu bölgeye ilave olarak, direk bizim elimizle, Suriye’de de bir bölge oluşturdu. Kobani olayları bahane edilerek ayaklanan örgüt mensupları – sempatizanları Türkiye’nin Kobani olaylarına bir fiil müdahale etmesin istedi. Baskılara dayanamayan hükümet, Kobani’ye müdahale etmek zorunda kaldı.

2 copy

Kendi elimizle Kobani’de kanton bir bölge oluşturduk. Aynı örgütün ülkemizin Güneydoğu’sundan pay beklediği hepimizin tarafından bilinmektedir. Yaşanan Cizre olaylarında devletin sokaklara müdahale edememesi, Diyarbakır’da asılan bayraklar, kurulan mahkemeler, “PKK asayiş” yazılı levha önünde araçların durdurulup, adeta devletin emniyet güçleriymiş gibi vatandaştan kimlik sorması, hükümetin Güneydoğu’daki zafiyetinin en büyük göstergesidir” dedi.

Oruç, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Davutoğlu, ülkenin Muhalefet Liderine seslenerek; ‘Siz Tunceli’ye gidemezsiniz bile’ demesi, aslında her bir vatandaşının güvenliğini sağlamakla yükümlü olan bir başbakanın; ’Ben çaresizim, bölgenin güvenliğini sağlamaktan acizim. Orada hükmü PKK belirler. Kendine ve teşkilatına güveniyorsan Tunceli’ye git’ demek değil miydi?”

4 copy

Oruç, iktidarın izlediği dış politikaya da değinerek; “Adını ‘Değerli yalnızlık’ koydukları dış politikalar nedeni ile düne kadar tek düşmanımız Yunanistan iken bu gün Suriye, Mısır, Libya başta olmak üzere tüm Arap coğrafyasıyla ilişkilerimiz durma noktasına gelmiş, Libya’da vatandaşlarımız sınır dışı edilmiş ve bu coğrafyayla ticari ilişkilerimiz sonlanmıştır. Rusya’nın içinde bulunduğu kriz ortamı, İtalya’nın yaşadığı zor günlerde olayların tuzu biberi olmuş, Türkiye’deki tekstil piyasası durma noktasına gelmiştir. Gaziantep Sanayisi ve Kahramanmaraş Kumaş Sanayisi bu olaylardan etkilenerek zor günler yaşamaktadır” diye konuştu.

Bütün bu yaşananlardan dolayı korku politikası sürdürmek istemediğini söyleyen Ejder Oruç; “Yaşanan olumsuzlukları siz değerli sendika Başkanları ve Üyelerimizin, komşusuna, arkadaşlarına kendi meslek gruplarına mutlaka aktarması gerekmektedir. Halkla iç içe olmalı halkla kucaklaşmaktan vazgeçmemeliyiz. Her kesimin derdiyle dertlenmeli, neşesiyle bütünleşmeliyiz.

Ülkemizin içinde bulunduğu şu zor günlerde, ülkemin ve halkımızın kurtuluşu MHP’dedir. Biz parti olarak, iktidara geldiğimizde hiçbir ülkenin iç işlerine müdahil olmayacağız. Komşularımızla iyi geçineceğiz.

Yapısı tam bir mozaik olan ülkemin her ferdini mutlaka kucaklayacağız.

8 copy

Sanayimizin ve ticaretimizin büyüyüp gelişmesi için Ankara’da el kaldıran değil, yaşananlara müdahil olan bir vekil olacağım.

Özellikle kentimde yaşanan her türlü sorunu, her türlü gereksinimi mutlaka meclise taşıyacağım.

Biz yola ‘Sözümüz Söz’ diye çıktık. Aday adaylığı açıklamamızda söz veriyoruz dedik. Er kişi sözünde durur dedik. Ben şimdi burada, sizlerin arasında bir kez daha söz veriyorum, attığım her adımda, milletin birliğini, vatanın bekasını, Kahramanmaraşlının mutluluğunu mutlaka her şeyin üstünde tutacağım.

Sizler aracılığıyla bir kez daha söz veriyorum; gerek yazılı basında, gerekse de sosyal medyada söylediğim, paylaştığım her bir cümlenin arkasındayım ve hepinize söz verip te yerine getirmediğim her bir cümle için hesap sorma hakkını veriyorum. Size şehrim ve ülkem için yapmam gerektiği halde yapmadığım her şey için beni uyarmanız konusunda vebal atıyorum.

11 copy

Sözüm söz! Halkım, bayrağım ve vatanım her şeyin üstünde olacak” diyerek konuşmasını tamamladı.

Ziyaretten duyulan memnuniyeti dile getiren Kamu Sen İl Temsilcisi Adem Demir, Ejder Oruç’a teşekkür ederek başarılar diledi ve “Verdiğiniz sözlerin takipçisi olacağız. Sizin gibi dolu insanların bizleri mecliste temsil etmesi ve sesimiz olması bizim büyük isteğimizdir” dedi.

12 copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Üyeleri Belli Oldu Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Ü...

Kamu Sen Kahramanmaraş İl Temsilciliğine ziyarette bulunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Ejder Oruç, sendikaların siyasi pa...

Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayr...

Kamu Sen Kahramanmaraş İl Temsilciliğine ziyarette bulunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Ejder Oruç, sendikaların siyasi pa...

“Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur” “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”...

Kamu Sen Kahramanmaraş İl Temsilciliğine ziyarette bulunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Ejder Oruç, sendikaların siyasi pa...

Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a dedi Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a de...

Kamu Sen Kahramanmaraş İl Temsilciliğine ziyarette bulunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Ejder Oruç, sendikaların siyasi pa...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Baş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Gençl...

Tatil Planımız Tatil Planımız

Haziran ayının başında; okulların kapanması, yaz tatilinin b...

Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırıl...

Afşin’de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde görev yapan Sal...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kandil Barajında Bir Hayat Yok oldu, Serinlemek İçin Baraja ...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9 Mayı...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Elbistan’ bağlı Çiçek Köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiy...

Milli Eğitim Müdürlüğünün Projesi ilgi uyandırdı Milli Eğitim Müdürlüğünün...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünden Kadi...

Milli Takıma 5 Güreşçi Kahramanmaraş’tan Milli Takıma 5 Güreşçi Ka...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı’ndan 5 güre...

Erdem Özer Fen Lisesi Müdürü Oldu Erdem Özer Fen Lisesi Müd...

Yaklaşık 7 yıldır Özel Elbistan Yıldız Eğitim Kurumları büny...

Enerji ve Ekolojik Temelli Doğa eğitimi başladı Enerji ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü 4004 TÜBİTAK Doğa Eğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ