Maraşta Haber
Maraşta Haber

Milletvekili Aday Adayı Abidin Kul, Hedefimiz CHP’yi İktidar Yapmak

Yaklaşan Genel Seçimler Öncesinde Bugün Kahramanmaraş Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında Düzenlediği Basın Toplantısı ile Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adaylığını Açıklayan Abidin Kul “İç Güvenlik paketi ile kişisel hak ve özgürlükler kullanılmaz duruma getirilmeye çalışılmaktadır”dedi. Konuşmasına Başlamadan Önce Cumhuriyet Halk Partisinin ve Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Silah arkadaşlarını ,devrim Şehitlerini.Kaybettiğimiz Ali Korkmaz,Berkin Elvan ,Ethem […]

Milletvekili Aday Adayı Abidin Kul, Hedefimiz CHP’yi İktidar Yapmak

07 Mart 2015 - 0:09A+A-

Yaklaşan Genel Seçimler Öncesinde Bugün Kahramanmaraş Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında Düzenlediği Basın Toplantısı ile Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adaylığını Açıklayan Abidin Kul “İç Güvenlik paketi ile kişisel hak ve özgürlükler kullanılmaz duruma getirilmeye çalışılmaktadır”dedi.

Konuşmasına Başlamadan Önce Cumhuriyet Halk Partisinin ve Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Silah arkadaşlarını ,devrim Şehitlerini.Kaybettiğimiz Ali Korkmaz,Berkin Elvan ,Ethem Sarısülük ve Tam Bağımsızlık Sloganı ile Yola Çıkan Gençlik Hareketinin Öncüleri deniz geçmiş ve Arkadaşlarını ve bu Vatan için Mücadele etmiş bütün değerlerimizi saygı ve sevgi ile anıyorum diyerek Başladı .

Cumhuriyet Halk Partisinden Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Abidin Kul 7 Haziran Genel seçimlerim yapılacaktır. Ülkemizin içerisinde bulunduğu zor ve çıkmaz sorunları göz önünde aldığımızda bu seçimin geleceğimiz açısından ne kadar önemli olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz . Cumhuriyeti kuran ve bir çok devrimleri yapan Cumhuriyet Halk Partisinin Ülke sorunlarına karşı duyarsız kalması mümkün olamaz. Ülkemizi 12 yıldır Yöneten AKP Hükümeti ile sorunlar katlanmış ve gittikçe Çözülmez bir hal almıştır. ileri demokrasi söylemi ile yola çıkan iktidar ,demokrasiyi bütün kurum ve Kuralları ile yok etme süreci içine girmiştir .vatandaşı etnik ,cinsel ve mezhepsel ayrım ile kutuplaştırarak barış ve huzur ortamını yok etmiştir. dış Politikada saygınlığı azalan ve yalnız kalan bir ülke konumuna düşmüştür .Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh ‘ sözü bir tarafa bırakılarak bölgede savaşı körükleyen bir Ülke halini almıştır dedi.

1 (1) copy

Milletvekili Aday Adayı Eğitimci Abidin Kul Basın Özgürlüğü kişisel hak ve Özgürlükleri artık kullanılmaz durumdadır .Hukukun Üstünlüğü hiçe sayılarak yargı bağımsızlığı ,yargı güvencesi gibi daha bir çok evrensel değerler ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. adil bir hukuk düzeni olmadan demokrasinin oluşması mümkün değildir .

Cumhuriyetin kazanımları hedef alınarak günden günü yok edilmektedir. Eğitim bilimsel ,laik ve demokratik nitelikten çıkartılmış piyasa koşullarına terk edilmiştir .Getirilen 4+4+4 sitemi ile Öğrenciler ,veliler ve Öğretmenler Mağdur duruma düşmüştür .Kısacası eğitim yaz boz tahtasına dönmüştür.

Temel İnsan hakkı olan sağlık hizmeti piyasa koşullarına terk edilerek niteliksiz bir hal almıştır performans ve olumsuz çalışma koşulları sağlık çalışanlarını perişan etmiştir.paran kadar sağlık paran kadar hizmet dönemi başlamıştır.

2(1) copy

Günden güne artan kadına şiddet olayları ise birçok kadının ,annenin, daha çocuk yaşta genç Kızların ölümü ile sonuçlanmıştır .bunun yanı sıra çocuk yaşta evlilik sayısında ve şiddetli geçimsizliğe dayalı boşanmalarda artış olmuştur.

Ülke Tarımı bitirilmiş olup Çiftçi toprağını ekemez duruma düşmüştür .Ülkemiz bir çok ürünleri daha Pahalıya dışarıdan satın almak zorunda kalmıştır.kısacası üretim teşvik edilmemiştir.Çarpık Kentleşme ile şehirlerimizi beton yığınına dönüşmüştür.bölgemizde .soma’da ve daha birçok bölgede toplu ölümler meydana gelmiştir.

3 copy

Şuanda Gündemde olan İç Güvenlik paketi ile kişisel hak ve özgürlükler kullanılmaz duruma getirilmeye Çalışılmaktadır.aynı zamanda bu paketin geçmesi halinde huzur ve barış ortamının sağlanamayacağı bir Gerçektir. Oysa demokratik tepki göstermek ,basın açıklaması yapmak gibi birçok şey hiçbir zaman suç olmaz dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Hukuk ,demokrasi ,insan hak ve özgürlülükleri korunacak ,basın Özgürleşecek ,ülkemiz daha saygın bir konuma getirilecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize Emanet ettiği bu Cumhuriyeti korumak ve yüceltmek hepimizin en asil görevidir.yaşasın laik ve demokratik cumhuriyet ,Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi diyerek Yaklaşan  8 Mart dünya Emekçi kadınlar günü Kutlayarak Yapılacak Eğilim yoklamasında Genel Merkezin Aday Belirmesinde her zaman her şeye hazır olduklarını bu bir Yarış değildir hedefimiz cumhuriyet Halk Partisini iktidar etmektir Bundan dolayı Diğer aday Adayı Arkadaşlarıma da Başarılar diliyorum dedi.

HABER İsmail BOZDOĞAN

DSCN0706 copy

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Üyeleri Belli Oldu Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Ü...

Yaklaşan Genel Seçimler Öncesinde Bugün Kahramanmaraş Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında Düzenlediği Basın Toplantısı ile Kahramanmar...

Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayr...

Yaklaşan Genel Seçimler Öncesinde Bugün Kahramanmaraş Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında Düzenlediği Basın Toplantısı ile Kahramanmar...

“Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur” “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”...

Yaklaşan Genel Seçimler Öncesinde Bugün Kahramanmaraş Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında Düzenlediği Basın Toplantısı ile Kahramanmar...

Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a dedi Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a de...

Yaklaşan Genel Seçimler Öncesinde Bugün Kahramanmaraş Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında Düzenlediği Basın Toplantısı ile Kahramanmar...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Trafik Kazası Can Aldı 1 Ölü 1 Yaralı Trafik Kazası Can Aldı 1 ...

Elbistan’da otomobilin takla attıktan sonra refüje çarpması ...

ÖZTUNÇ: AKSU ÇAYI TEMİZSE GEL ÇİMELİM ÖZTUNÇ: AKSU ÇAYI TEMİZSE...

CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztun...

Ünal:“2024’e Kadar Şehrimizi Uçuracağız” Ünal:“2024’e Kadar ...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletveki...

CHP DULKADİROĞLU SEÇİM OFİSİ AÇILDI! CHP DULKADİROĞLU SEÇİM OF...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Millet İttifakı Kahramanmar...

Okula ve Kütüphaneye 21 Adet Bilgisayar Bağışladı Okula ve Kütüphaneye 21 A...

İstanbul’da yaşayan İğdeli hayırsever ve eğitimsever vatanda...

ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLDULAR ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLD...

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Sporun yaygınlaştırı...

KURTARMA TİMLERİNE UYGULAMALI EĞİTİM KURTARMA TİMLERİNE UYGULA...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Afet ve Acil Duru...

Bu Ne Güzel Paylaşım Böyle?.. Bu Ne Güzel Paylaşım Böyl...

              Elbistan 15 Temmuz Anaokulu Öğrencileri, evler...

“Halk ile Yapılan İşin Güzel Dönüşümü Oluyor” “Halk ile Yapılan İşin Gü...

          Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan...

Özel Öğretim Kurum Müdürleriyle Toplantı Yapıldı Özel Öğretim Kurum Müdürl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz başkanlığı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ