Maraşta Haber
Maraşta Haber

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Postalcı, Her kesime ait projeler var

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili adayı Nilden Bayazıt Postalcı, Kahramanmaraş Kimlik Gazetesi’nin konuğu olarak soruları yanıtladı seçim çalışmalarından bahsetti ! “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, seçim bildirgemizi açıkladı. Tüm milletvekili adaylarımız, güzel bir projenin peşinde illerimize dağıldık. Bundan sonra Kahramanmaraş üzerinde çok etkin çalışmalar yapacağız” diyen CHP 2. sıra […]

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Postalcı, Her kesime ait projeler var

24 Nisan 2015 - 1:21A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili adayı Nilden Bayazıt Postalcı, Kahramanmaraş Kimlik Gazetesi’nin konuğu olarak soruları yanıtladı seçim çalışmalarından bahsetti !

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, seçim bildirgemizi açıkladı. Tüm milletvekili adaylarımız, güzel bir projenin peşinde illerimize dağıldık. Bundan sonra Kahramanmaraş üzerinde çok etkin çalışmalar yapacağız” diyen CHP 2. sıra milletvekili adayı Nilden Bayazıt Postalcı, kimlik Gazetesinin konuğu oldu.

Kimlik Gazetesi sahibi Mehmet Fiskeci’nin isorularını cevaplandıran CHP 2. sıra (kontenjandan) milletvekili adayı Nilden Bayazıt Postalcı, özetle şunları söyledi:

Benim milletvekili adayı olarak özellikle üzerinde durduğum konu aile. Ve bizim en iddialı olduğumuz projelerin başında aile sigortası geliyor. Bunun üzerinde çok çalışacağız. Çünkü şuna inanıyoruz; toplumsal refahı, huzuru sağlamanın temel aile içindeki huzuru sağlamak. Bugün baktığımız zaman, son 7 yılda ülkemizde kadına şiddet %1400, boşanma oranları ise %100 arttı. Bunun sebebi ise; aile içinde çok büyük huzursuzluklar var demek. Kadınlar mutsuz, eşler mutsuz demektir. Dolayısı biz bunun temelini çözmek zorundayız.

PEKİ, NE YAPACAĞIZ?

Türkiye’de bu gün 17 milyon yoksul var. Bunu çözmek zorundayız. Biz bu 17 milyon yoksul vatandaşımızın yarısı çocuk. Yani ayda 200 TL ve altında geçinmeye çalışıyorlar demek. 8 milyon çocuğumuz yatağa aç giriyor demek. Dolayısı biz bu aile huzurunu sağlamakla kendimizi mükellef sayıyoruz. Bizler şuna kesinlikle inanıyoruz ki; iktidar olduğumuzda 4 yıl içerisinde bu ülkede yoksulluğu bitireceğiz.

Bu kapsamda aile sigortasını başlattık. Yoksulluk sınırının altında yaşayan ailenin anne hesabına her ay 720 TL yatıracağız.

Bir annenin gebeliğinden başlayarak, çocuğun üniversite atılıncaya kadar, hayatını güvence altına almayı istiyoruz.

Herkes bilmiyor ama Türkiye’de bu gün işsiz genç vergisi var. Çocuğunuzu binbir güçlükle üniversiteyi okutuyorsunuz ve işsiz kalıyor. Fakat devlet o işsiz gençten vergi alıyor. Biz bu vergiyi kaldıracağız.

Gebeliğinden başlayarak sahip çıktığımız anneye, çocuğuna kreş yardımı yapacağız. Çocuk kreşe başladığı an 400 tl. her ay kreş parası hesabına yatacak.

En önemli projelerimizden biri de, emeklilerimize dini bayramlarda çift maaş projesi. Bu proje bile iktidarı rahatsız, tedirgin etti.

Asgari ücret ise vergiler çıktıktan sonra net 1500 TL olacak.

SEÇİM BÜROSU AÇILIŞLARI SÜRÜYOR

Fakat tabii ki bizler seçim bürolarında bağlı kalmayacağız. İlçe ilçe, mahalle mahalle gezeceğiz. Ben özellikle mahalle ve kadın çalışmalarına ağırlık vereceğim.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak şuna inanıyoruz; mevcut sistemi değiştirecek güç kadınlarımızdır.

Toplumun her kesimine; işçisine, emeklisine, esnafına, öğrencisine, öğretmenine, madencisine, çevrecisine kısacası her kesime yönelik projelerimiz var. Tabii ki zaman içerisinde hepsini kamuoyu ile paylaşacağız.

Bizim seçim bildirgemizin en baş cümlesi şudur; Biz mezhepsel, dinsel hiçbir şekilde ayrım yapmadan siyaset yapan tek partiyiz. Biz din üzerinden siyaset yapmaya karşıyız. En başından beri savunduğumuz şey, dini inanç özgürlüğüdür. Hiç kimsenin din üzerinden bu ülkeyi bölmesine izin vermeyeceğiz.

Bizim gündemimiz, ekonomi, toplumsal refah, özgürlük, demokrasi. Hak ve hukuk içerisinde yönetilen bir Türkiye istiyoruz.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Üyeleri Belli Oldu Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Ü...

Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Avukat Ahmet Özdemir’in, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı olmasıyla birlikte kimlerin yönetim kurulu ...

Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayr...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye B...

“Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur” “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç: “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”                 Seçim çalışmalarına memleketi ...

Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a dedi Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a de...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç Göksun ilçesi programında Mahalleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Vatan...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Buluşturdu İbrahim Gülsu, Eğitimin Ç...

Kahramanmaraş Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İbrahim Gü...

‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, sona erdi ‘engel-SİZ misiniz’ adlı ...

Toroslar gençlik grubunun Av. Tuğçe BAŞKAN ŞENTÜRK liderliği...

7’DE 7 KİLİS 7’DE 7 KİLİS

Yaprakların sararmaya başladığı ve dallarından koparak rüzgâ...

Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğretmenler Günü’nü coşkuyla kutladı. Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğre...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24...

275. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 275. Fasl-ı muhabbet Atı...

1 Acısı – tatlısı) var  niyete  tâbi, izler… Tar...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilg...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf K...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Dem...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Ha...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN ...

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ