Maraşta Haber
Maraşta Haber

Arıkan, Esnafın Sorunlarını Dinledi

Sivil Toplum Örgütlerini ve halk ziyaretlerini tüm hızıyla sürdüren Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Ziraat Mühendisleri Odası, Kamu Taşeron İşçiler Derneği ve Kahramanmaraş Kültür Sanat Derneğini ziyaret etti. Arıkan Saraçhane ve Demirciler çarşısı esnafının da sorunlarını dinledi. Kahramanmaraş’ta ziyaret etmedik STK ve esnaf bırakmamayı amaçlayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut […]

Arıkan, Esnafın Sorunlarını Dinledi

16 Mart 2015 - 20:28A+A-

Sivil Toplum Örgütlerini ve halk ziyaretlerini tüm hızıyla sürdüren Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Ziraat Mühendisleri Odası, Kamu Taşeron İşçiler Derneği ve Kahramanmaraş Kültür Sanat Derneğini ziyaret etti. Arıkan Saraçhane ve Demirciler çarşısı esnafının da sorunlarını dinledi.

Kahramanmaraş’ta ziyaret etmedik STK ve esnaf bırakmamayı amaçlayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan ziyaretlerine Saraçhane çarşısından başladı. Saraçhane çarşı esnafının sorunlarını dinleyen Arıkan tek tek esnafla ilgilenerek destek ve dua istedi.

Saraçhane çarşı ziyaretinin ardından Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Geyik ve yönetim kurulunu ziyaret eden Arıkan Ziraat Mühendisleri Odasının çiftçilerle çok yakın olduğunu ve kendisinin de çiftçiliğin içerisinden geldiğini söyledi.

DSC_8868 copy

Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin ilgisi karşısında memnuniyetini dile getiren Arıkan; “yaşamımızda tarımın, çiftçimizin önemli bir yeri var.  Tarımla iştigal eden bir aileden geliyorum. Tarımdan elde edilen sermaye ile sanayi tesisleri kuruldu. Kahramanmaraş bugün Türkiye’nin önemli bir sanayi üssü haline geldi. Kahramanmaraş, iklimi ve suyu zengin bir toprak yapısına sahip. Kartal Kaya barajının yapımı ile uzun yıllar pamuk ekimi yapıldı. Çırçır ve tekstil fabrikaları yapıldı. Kahramanmaraş’ın kalkınmasında tarımın çok büyük payı var. Tarımı sadece sosyal sektör olarak görmüyoruz. Ekonomik sektör olarak ta görüyoruz. Daha fazla üretim daha kaliteli ürün daha bol verim olması için devletimizin destekleri burada çok önemli. Kahramanmaraş bu teşvikleri güzel kullanırsa kalkınır. Devletin verdiği desteği de Kahramanmaraş güzel kullanıyor zaten. Kırsal kalkınmada Tarım İl Müdürlüğü’nün teşvikleri ile yatırımlar yapılıyor. Gelecekte Kahramanmaraş hem tarımı hem sanayisi hem de ticareti ile Türkiye’nin gelişmiş 10 ili arasında yer alacak. Bu görev bize verilirse hep beraber Kahramanmaraş’ı tarımda da iş gücü yüksek bir il olması için gayret göstereceğiz.” Dedi.

Oda Başkanı Geyik ise Arıkan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Mahmut Arıkan ilimizin tanıdığı sanayicilerimizden birisidir. Aynı zaman da tarıma yatırım yapan bir iş adamımız. İlimize ve şehrimize hayırlı olsun inşallah” diye konuştu.

Arıkan Ziraat Mühendislerinin ardından Kahramanmaraş Kültür Sanat Derneği Başkanı Abdulhakim Eren ve Yönetim Kurulunu da ziyaret etti. Arıkan ziyaretinde Kahramanmaraş’ın kalkınması için sadece ekonomik kalkınmanın yeterli olmayacağını eğitim ve kültür seviyesinde de mutlaka yükseklere çıkılması gerektiğini dile getirdi. Kahramanmaraş Kültür Sanat Derneği Başkanı Abdulhakim Eren ise Arıkan’dan beklentilerinin yüksek olduğunu, meclise girdiğinde Kültür ve sanat alanında da çalışmalar yaparak kentin gelişmesi için elinden geleni yapacağından şüpheleri olmadığını söyledi.

Arıkan daha sonra Kahramanmaraş Kamu Şirket İşçileri Derneği Başkanı Bayram Akdere ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Kamuda şirket aracılığıyla çalışan işçilerin sıkıntılarını dinleyen Arıkan, nasip olurda meclise girdiğinde sorunlarıyla ilgileneceğini ve bu işi de hep birlikte yapacaklarını söyledi.

DSC_8908 copy

Arıkan; “Sivil Toplum Örgütlerinde görev aldık, esnaflık ve sanayicilik yaptık. Aynı zamanda gönüllü kuruluşlarda vazifelerimiz oldu. Siyasetten de memleketimize hizmet edeceğiz. Siyaset farklı. Siyaset olmadan bu hizmetlerde gelmiyor.  Sivil Toplum Örgütleri ile esnafı, çiftçisi ve sanayicisi ile hep birlikte istişare edeceğiz. Bakan da olsak vekil de olsak kimsenin elinde sihirli değnek yok. Biz sorunlar karşısında istişare yaparak çözüm yolları arayacağız. Memleketin sorunları ve problemleri de bitmez, siyaset biter. Ömrün yatırımlarla ve hizmetlerle geçse de bakarsın arkada yapılacak birçok iş var. Dünya çok hızlı gelişiyor. Yeni ihtiyaçlar ve yeni yeni talepler artıyor. Cenab-ı Allah bize bu görevi nasip ederse hizmet edeceğiz.” Dedi

Dernek Başkanı Akdere ise Arıkan’ın hizmet edeceğine inandıklarını belirterek şöyle konuştu; “Hizmet edeceğinize inanıyoruz. Bu memleketin çocuğu, tanıdığımız bir büyüğümüz ve sanayici bir insansınız. Hizmet adamısınız sonuçta.  Bizler idarecilerin ve işçi emekçi kardeşlerimizin arasında bir köprü oluşturuyoruz. Halkın sıkıntılarını sizlerle birebir paylaşıyoruz. Bizim görevimiz bu. Ne kadar bir insan aydınlatabiliriz ve bilgilendirebiliriz, memleketimize, milletimize ve ülkemize ne kadar faydamız olabilir biz bunun mücadelesini yapıyoruz.”

STK ziyaretlerinin ardından boş durmayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahmut Arıkan Demirciler çarşısına geçerek unutulmaya yüz tutmuş meslek sahipleri ile bir araya geldi. Esnafları tek tek ziyaret eden Arıkan, seçimlerden sonra da sık sık bir araya geleceklerini belirtti.

DSC_8934 copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Üyeleri Belli Oldu Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Ü...

Sivil Toplum Örgütlerini ve halk ziyaretlerini tüm hızıyla sürdüren Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Ziraat...

Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayr...

Sivil Toplum Örgütlerini ve halk ziyaretlerini tüm hızıyla sürdüren Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Ziraat...

“Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur” “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”...

Sivil Toplum Örgütlerini ve halk ziyaretlerini tüm hızıyla sürdüren Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Ziraat...

Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a dedi Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a de...

Sivil Toplum Örgütlerini ve halk ziyaretlerini tüm hızıyla sürdüren Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Ziraat...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
TOKİ YILDIZ MTAL İftar Etkinliği Yaptı TOKİ YILDIZ MTAL İftar Et...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ  Yılduz Mesleki ve Teknik An...

CANIM MEHMED’İM CANIM MEHMED’İM

Tüm Mehmetçiklere   Süreyya’ya yazsam az gelir adın Meh...

“SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI MI?” “SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ...

Vali Özkan’dan Anadolu Mektebine Övgü Vali Özkan’dan Anad...

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, İl Millî Eğitim Müdürl...

Vefat Eden Önder Çiftçinin Eşine Teşekkür Plaketi Vefat Eden Önder Çiftçini...

 Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde geçtiğimiz yıl ve...

Başkan Okay Yalnız Ardıç Mesire Alanı Çalışmalarını İnceledi Başkan Okay Yalnız Ardıç ...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Yedikuyular yolu ...

Kazıcı Kardeşlere Akülü Araba Büyükşehir’den Kazıcı Kardeşlere Akülü A...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi iki vatan...

Başkan Gürbüz’e Naçizane Tavsiyeler!. Başkan Gürbüz’e Naçizane ...

NEDEN?                 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel...

Eğitimin Kurmayları İftarda Bir Araya Geldi Eğitimin Kurmayları İftar...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü, Maarif Müfettişler Baş...

TOKi 21. Yüzyıl MTAL’ IN TÜBİTAK SERGİSİ TOKi 21. Yüzyıl MTAL’ IN ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki Teknik ve...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ