Maraşta Haber
Maraşta Haber

Ali Öztunç Elbistan ve Afşin’de İşçilerin Sıkıntılarını Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, Elbistan Şeker Fabrikası’nda ve Elbistan Afşin B Termik santralinde çalışan geçici İşçileri ziyaret ederek 1 Kasımda Cumhuriyet Halk Partisi İktidarı ile Birlikte işçilere kadro sözü verdi. CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç, seçim çalışmaları kapsamında Elbistan ve Afşin İlçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Sabah saatlerinde başladığı […]

Ali Öztunç Elbistan ve Afşin’de İşçilerin Sıkıntılarını Dinledi

20 Ekim 2015 - 18:56A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, Elbistan Şeker Fabrikası’nda ve Elbistan Afşin B Termik santralinde çalışan geçici İşçileri ziyaret ederek 1 Kasımda Cumhuriyet Halk Partisi İktidarı ile Birlikte işçilere kadro sözü verdi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç, seçim çalışmaları kapsamında Elbistan ve Afşin İlçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Sabah saatlerinde başladığı programının ilk durağında Tes-İş Sendikası Afşin Şubesi’ne giden Öztunç, burada Şube Başkanı Mustafa Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri ile görüş alışverişinde bulundu.

ÖZTUNÇ, HATA YAPAN HESAP VERECEK

Teş İş Sendikası Afşin şubesini ziyaret eden milletvekili adayı Öztunç, milletin Türk, Alevi, Sünni ve çeşitli etnik gruplardan oluştuğunu belirterek, insanların ayrıştırılmaması gerektiğini belirtti. Teş İş Sendikası Afşin Şube Başkanı Mustafa Kılıç’la sohbet eden Öztunç, Büyükşehir Yasası’nın insanların ve belediyelerin belini büktüğünü belirterek, iktidar milletvekillerinin vatandaşa tepeden baktığını kaydetti. Öztunç, “Hata yapan hesap verecek. Kimse vatandaşa tepeden bakamaz. Kahramanmaraş’ta iktidar partisi milletvekilleri sivil toplum kuruluşlarını ayaklarına çağırıyor. İktidar kendi gücüne güç katınca iktidar zehirlenmesi yaşıyor. Kendisinden güçlü gördüğü veya açığını ortaya çıkaranın ensesine biniyor.” şeklinde konuştu.

AK Parti iktidarı milletvekillerinin açılış yapmasına bakmamak gerektiğini vurgulayan Öztünç, “Bunların içi süslü, dışı boş açılış. Geçmişteki açtıkları yerleri yeniden açıyorlar, 13 yıldır dönüp dönüp aynı yerleri açıyorlar. 13 yıldır 13 defa açıyorlar. Şimdi seçime giderken durmadan açılış yapıyorlar. AKP’li vekiller belediye başkanların yaptıkları açılışlar daha önce açılmış yerler. Bırakın artık insanların gözünü döndürmeye çalışmayın, halk artık bu numaraları yemiyor, yemeyecek de. Halkımız 1 Kasım’da AKP’ye öyle bir tokat atacak ki…” ifadelerini kullandı.

SÖZÜMÜZ SÖZDÜR İŞÇİLERE KADRO VERİLECEK

Afşin Tes İş Sendikasından Sonra  Elbistan’a geçerek Şeker Fabrikası’nı ziyaret eden Öztunç  Şeker-İş Sendikası Elbistan Şube Başkanı İsmail Şahin’le  Görüşüp , fabrikada  Gitmediği alan kalmadı  İdari bölüm ve üretim alanlarında çalışanları tek tek ziyaret eden Öztunç, pancar döküm sahasını da gezdi. Burada çiftçilerle görüşen  Öztunç, çiftçilerin sorunlarını dinledi. Öztunç, daha sonra işçilerle birlikte yemek sırasına geçerek birlikte yemek yedi.

Elbistan Şeker Fabrikası ve Elbistan Afşin B Termik santralinde Öztunç, yaptığı değerlendirmede klasik siyasetçi mantığının kendisinde olmadığını ifade ederek, “Klasik siyasetçi mantığı, konuşur, dinler, oyu alır çeker gider. Bugüne kadar hep böyle yaptılar. Her yerde bu sorunu görüyorum. Ben 39 yaşındayım. Eski jenerasyon siyasetçiler böyle. Her partide var bunlardan. 1 Kasım’da milletvekili olacağım. 1 Kasım’dan sonra göreceksiniz bu kardeşiniz nasıl ilgileniyor, nasıl çalışıyor. Seçim öncesi nasıl çalışıyorsam seçim sonrası da öyle çalışacağım. Bu benim size sözümdür. Elbistan Şeker Fabrikası’nda geçici işçi sorunu var. Çözen var mı? Bir Elbistanlı kardeşiniz olarak geçici işçi meselesi ile birebir ben ilgileneceğim. Gerekirse işçilerle birlikte Meclis’te yatacağım. Eğer iktidar olursak da geçici işçilik kalkacak, taşeron işçilik kesinlikle kalkacak. Hepsi devletin işçisi olacak. Bizim en büyük vaadimiz budur. Kemal Kılıçdaroğlu bir şey söylerse yapar. Namuslu ve düzgün bir adamdır. Yalanı, sahtekârlığı olmaz. Şeker fabrikalarında size hep destek olduk. Yine desteğimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ı memleketine hizmet etmemekle suçlayan CHP adayı Ali Öztunç, şöyle devam etti:

“Mahir Bey, buraya geldi değil mi? O da benim gibi bu memleketin çocuğu. Neden memleketine sahip çıkmıyor? Memleketindeki şu sıkıntıyı bir gidersene. 1 Kasım’da biz öyle ya da böyle iktidara geliyoruz. Bürokraside uzun süre görev yapmış bir kardeşiniz olarak buradan milletvekili olarak gideceğim; bakan olarak geri geleceğim. Bakan olarak gelirsem de emin olun burası uçacak. Namus sözü veriyorum. Bana oy verin diye söylemiyorum. Samimiyetimle söylüyorum, herkes kendi memleketine hizmet etmek zorunda. Bizim milletvekillerimiz, buradan seçilip Ankara’ya gidince muhalefet partililerle görüşmüyor. Olur mu böyle bir şey. Memleket meselesi için bir araya geleceksin. Odanın kapısında Kahramanmaraş Milletvekili yazıyor. Kendi memleketine sahip çıkmayan Türkiye’ye sahip çıkmaz.”

Ben Kahramanmaraş ve Elbistan sevdalısıyım. Seçimden sonra da sık sık geleceğim. Burası memleketimizi kalkındıran fabrikalardan birisi. Bin 100 kişinin yerine 400 kişi çalışıyor. Yıllardır işçi alınmıyor. Elbistanlı Ali Öztunç sözü veriyorum. Şeker fabrikasının sorununu kendi sorunum gibi göreceğim. Meclis’te ilk vereceğim önerge de bu yönde olacak” ifadelerini kullandı.

SANTRAL’DE EN BÜYÜK SORUN TAŞERONLUK SİTEMİ

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç  Afşin Elbistan B Termik Santralinde Yaptığı konuşmasında ise, Öne Taşeronluk Sitemi Çıktığını bunun içinde  İşçilerimizin  Umudu 1 Kasımda Yapılacak genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisini iktidar Yaparak Taşeronluk sitemi ortadan kalkacak Devlet işçisi Hak ettiği noktaya gelecek  dedi.

 

Öztunç işçilere, 2 kasım sabahı kurulacak halkın iktidarında taşeronluk sisteminin kalkacağı, asgari ücretin 1.500 lira olacağı müjdesini verdi., İş Yasası’nın genel olarak yardımcı işlerde veya uzmanlık gerektiren işlerde taşeronluk oluşturulmasına olanak sağlamasına rağmen özellikle devlette akla gelebilecek her işkolunda yasaya aykırı olarak taşeron sistemine geçildiğini anlattı.

Sistemin sakat ve adaletsiz olduğunu, aynı işyerinde aynı işi yapan asgari ücretle çalışan taşeron işçi ile farklı ücret alan kadrolu işçiler bulunduğunu belirten Öztunç, resmi rakamlara göre her tarafta İşçiler taşeron şirketlerde çalıştığını söyledi.

Taşeronlaşmaya karşı proje geliştiren tek partinin CHP olduğuna dikkat çekti. Asgari ücretin 1.500 lira olacağını açıkladıklarını vurgulayan Öztunç, taşeron işçilerinin kadroya alınarak kadroya kavuşturulacağını vurguladı.

Taşeronluk sitemin kalktığı zaman sadece bir Kişi kayıp edecek Taşeron edecek diyerek 27 Ekim Salı Günü  “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı 2 Kasım sabahı Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni Başbakanı olacak olan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 27 Ekim Salı günü Saat 13: 00 Elbistan İlçemize gelecek Ben tüm Elbistan, Göksun, Ekinözü, Nurhak, Afşinli hemşerilerimizi Salı günü Saat 13:00’de Elbistan seçim Bürosu önüne bekliyorum dedi.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Elbistan İlçesi ziyaretinden sonra Andırına ve Pazarcık İlçesine geçerek halkımızla hasret giderecek dedi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Üyeleri Belli Oldu Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Ü...

Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Avukat Ahmet Özdemir’in, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı olmasıyla birlikte kimlerin yönetim kurulu ...

Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayr...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye B...

“Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur” “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç: “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”                 Seçim çalışmalarına memleketi ...

Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a dedi Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a de...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç Göksun ilçesi programında Mahalleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Vatan...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Çevre Okullar arası işbirliği çalışması Çevre Okullar arası işbir...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mehmet Akif İnan İmam Hatip ...

Şube Müdürü Hüseyin Arslan’ın Acı Günü Şube Müdürü Hüseyin Arsla...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hüsey...

KARAKOÇUN 3. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ VEFA PROGRAMI KARAKOÇUN 3. ÖLÜM YILDÖNÜ...

Şiir sevdalısı Doğa’lı gençler, Bahaettin KARAKOÇ adını sons...

Eğitimci İmadettin Sarı’ya vefa programı Eğitimci İmadettin Sarı’y...

Özel Final Lisesi Müdürü İbrahim Gülsu’nun ev sahipliğinde K...

Mustafa Zincirkıran’la Fasl-ı Muhabbet Seçkisi Mustafa Zincirkıran’...

FASL-I MUHABBET ŞİİR SEÇKİSİ Çarkınız durmasın dönsün tekeri...

İyilikder Hacı İbrahimuşağı ilkokulunu Yeniledi İyilikder Hacı İbrahimuşa...

Kahramanmaraş Onikişubat Hacı İbrahimuşağı  İlkokulu, Onikiş...

Okul değil fabrika; 3 bin öğrencinin yemeği bu mutfakta pişiriliyor Okul değil fabrika; 3 bin...

Kahramanmaraş.’ın Elbistan İlçesinde Yavuz Selim Mesle...

Ülkücü Terörist Olmaz Ülkücü Terörist Olmaz

Sözde Amerika Birleşik Devletleri stratejik ortağımız, Avrup...

Şair ve Yazar Selma Dolgun’un Şiir Kitabı ‘Şimal’ Okurlarıyla Buluştu Şair ve Yazar Selma Dolgu...

Yazar ve Şair Selma Dolgun’un, birbirinden güzel şiirlerini ...

Şiirlerle Ülkeler Arasında Kültür Köprüsü Kuruldu Şiirlerle Ülkeler Arasınd...

Gothe Enstitüsü Üsküp Şubesi tarafından uygulanan ve AB Komi...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ